COVİD-19 VE BANKA KREDİLERİ 2020
2020 Yılı dünya genelinde ve Ülkemizde pek iyi başlamadı desek yeridir. Çin’de başlayan ve hızla dünya geneline yayılan Covid-19 salgını dünya çapında bir ekonomik krize neden oldu ve olmaya devam ediyor. Bütün ülkeler vatandaşları için kendi ekonomik güçlerini ortaya koyarak vatandaşları için gerekli müdahaleleri yaptılar. Hal böyle olunca ülkemizde virüsle mücadele kapsamında başarılı bir duruş sergilemiş ve gerekli önlemleri almıştır.

Türkiye’de bu kriz döneminde devlet bankaları kredi ödemelerini 3 ay ertelemiştir (Ziraat Bankası Halk Bank Vakıf Bank). Bunların dışında düşük faiz oranları ile 6 ay ertelemeli kredi imkanları hazırlayarak vatandaşa yardımcı olamaya başladılar. Virüsle mücadele kapsamında araç muayeneleri 3 ay ertelendi konut kredilerinde faiz oranları düşürüldü.Devlet bankaları ayrıca vatandaşa ve kobilere destek amaçlı düşük faizli krediler sunmaya devam ediyorlar. Bankaların mobil uygulamalarından girip anında başvurularınızı kredi kartı başvurusu konut kredisi ihtiyaç kredisi gibi seçeneklerden kendiniz için en uygun olanı seçip anında kredinizi kullanabilirsiniz. Mobil uygulamalar demişken bankalar artık bir çok işlem için mobil uygulamaları kullanmaya başladı.

Bazı düşük rakamlar için hiç şubeye gitmeden anında kredi seçeneği ile İnternet bankacılığı üzerinden kredi kullanmanıza imkan sağlıyor. Kredi puanınızı sorgulayarak işlemlere başlayabilirsiniz. Bankaların Web sitelerinde yada arama motorları yardımı ile uygun kredi yada düşü faiz gibi aramalarla kendinize uygun kredi seçeneğini bulabilirsiniz. Salgın nedeni ile bankalar kriterlerini biraz daha esnek tutabilirler bu dönemde. Özellikle işverenler Kobi kredilerine başvurarak ekonomik çarkın dönmesinde büyük pay sahibi olabilirler. DEvlet bankalarının yanında özel bankalarda faklı kampanylar düzenlemeye devam ediyorlar. Düşük faizli krediler Kredi kartı başvuruları İhtiyaç Kredileri Konut kredileri Araç kredileri gibi farklı kampanyalar düzenlemeye devam ediyorlar. Bu kriz sürecinin en kısa sürede bitmesini temenni ediyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*